دانلود مجموعه 5 جلدی کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت و مدل سازی اجزامحدود آن در آباکوس و انسیس به همراه معرفی یک نرم افزار تحت وب و ویدیو های آموزشی

در این پست قصد داریم تا یک سری از بهترین منابع برای آموزش تئوری های مواد و الیاف کامپوزیت را به همراه مدل سازی آن در نرم افزارهای انسیس و اباکوس ارائه دهیم. در بخش اول 5 کتاب از پروفسور Ever Barbero در مورد تئوری الیاف کامپوریت، روش های تحلیل و طراحی الیاف کامپوزیت و مدل سازی اجزا محدودی آن برای دانلود قرار داده شده است. در بخش بعدی یک نرم افزار تحت وب برای درک بهتر الیاف کامپوزیت و محاسبات آن معرفی شده است و ویدیو های آموزشی این نرم افزار تحت وب در قسمت آخر این پست قرار داده شده است. دانلود محتویات این پست را برای تمام مهندسینی که به صنعت یا مدل سازی الیاف کامپوزیت علاقه مند هستند، پیشنهاد می شود. بقیه در ادامه مطلب….

کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت

در بخش اول لینک های دانلود این مجموعه کتاب به ترتیب زیر ارائه شده است. برای دانلود هر کتاب روی شکل آن کلیلک بفرمایید.

بخش اول: معرفی و دانلود کتاب های مجموعه مواد کامپوزیتی

کتاب اول :کتاب معرفی طراحی مواد کامپوزیت که مبانی تئوری الیاف کامپوزیت

روابط حاکم و روابط طراحی آن را بیان می کند. در ادامه پست توضیحات کاملترین در مورد این کتاب داده شده است. برای دسترسی به فایل ها و مثال های کتاب از لینک زیر می توانید استفاده کنید. :

http://barbero.cadec-online.com/icmd/index.html

برای دانلود کتاب اول بر روی عکس آن کلیک کنید.

کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت
برای دانلود کتاب اول روی عکس آن کلیک کنید

کتاب دوم : تحلیل اجزا محدود مواد کامپوزیت

نگاهی دقیق تری دارد به رفتار مواد کامپوزیتی همچون رفتار الاستیک و کمانشی آن ها، مقاومت آن ها و سایر پارامترهای رفتاری و سپس با استفاده از مبانی تحلیلی اجزا محدود روابط حاکم در مواد کامپوزیت و نحوه تحلیل آن را بیان می کند.

کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت
برای دانلود کتاب دوم روی عکس آن کلیک کنید

کتاب سوم: تحلیل اجزا محدودی مواد کامپوزیت با استفاده از نرم افزار آباکوس

این کتاب به صورت کامل مدل سازی رفتاری مواد و الیاف کامپوزیت را با استفاده از نرم افزار آباکوس به صورت کامل و جزیی شرح داده است. این کتاب همچنین برای آموزش مدل سازی الیاف و مصالح کامپوزیت در آباکوس یکی از مراجع مهم و معتبر می باشد. دانلود این کتاب را برای تمامی علاقه مندان به نرم افزار آباکوس پیشنهاد می کنیم. برای دسترسی به مثال های کتاب از لینک زیر می توانید استفاده کنید. :

http://barbero.cadec-online.com/feacm-abaqus/Examples/

همچنین برای دسترسی به کدهای منبع این کتاب لینک زیر را کلیک کنید:

http://barbero.cadec-online.com/feacm-abaqus/

برای دانلود کتاب تحلیل اجزا محدودی مواد کامپوزیت با استفاده از نرم افزار آباکوس روی عکس آن کلیک کنید.

کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت
برای دانلود کتاب سوم روی عکس آن کلیک کنید

کتاب چهارم: تحلیل اجزا محدودی مواد کامپوزیت با استفاده از نرم افزار انسیس

محتویات کتاب چهارم مشابه با کتاب سوم می باشد با این تفاوت که نرم افزار به کار رفته در آن نرم افزار معروف انسیس می باشد. در این کتاب نیز به خوبی مدل سازی مواد کامپوزیتی در نرم افزار انسیس به صورت جامع توضیح داده شده است. برای دسترسی به مثال های حل شده کتاب می توانید از لینک زیر کمک بگیرید:

http://barbero.cadec-online.com/feacm-ansys/Examples/

همچنین کدهای منبع استفاده شده در کتاب قابل دسترسی از لینک زیر می باشد:

http://barbero.cadec-online.com/feacm-ansys/index.html

در نهایت فیلم های حل مثال های کتاب در نرم افزار انسیس نیز را می توانید به تفکیک مثال از لینک زیر مشاهده کنید. قابل تذکر است که قابلیت flash player مرورگر شما باید فعال باشد تا بتوانید این فیلم های آموزشی را ببینید. برای دسترسی به این فیلم های آموزشی روی لینک زیر کلیک کنید:

http://barbero.cadec-online.com/feacm/videos.html

برای دانلود کتاب چهارم تحلیل اجزای محدودی مواد کامپوزیت در انسیس روی عکس زیر کلیک کنید:

کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت
برای دانلود کتاب چهارم روی عکس آن کلیک کنید.

کتاب پنچم : مواد کامپوزیت چندکاره

آخرین کتاب از این مجموعه است که مقاله های مهم و کاربردی در صنایع مختلف که در آنها از مواد و الیاف کامپوزیت استفاده می شود را توسط مولف جمع آوری شده است. برای دانلود کتاب بر روی عکس آن کلیک کنید:

کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت

بخش دوم: معرفی کامل یک کتاب و معرفی یک نرم افزار تحت وب

کتاب اولی که از این مجموعه به عنوان کتاب مقدمه و پایه می باشد کتاب طراحی الیاف کامپوزیت یا Introduction to Composite Materials Design یکی از کتاب های مرجع در زمینه طراحی الیاف کامپوزیت می باشد. این کتاب در 13 فصل نوشته شده است که این 13 فصل در برگیرنده بیشتر مفاهیم و تئوری های موجود در طراحی الیاف کامپوزیت می باشد. بزرگترین مزیت کتاب داشتن زبانی ساده و بیان کلیه مسائل و مفاهیم با همین زبان می باشد. مزیت بعدی کتاب استفاده از مثال های متنوع و استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند متلب و نرم افزارهای مدل سازی مثل آباکوس برای پاسخگویی به مثال های کتاب می باشد. صفحه کامل معرفی و منابع مورد نیاز در کتاب توسط مولف پروفسور باربرو در لینک زیر در دسترس عموم قرار داده است :

http://barbero.cadec-online.com/icmd/index.html

یکی دیگر از مزیت های دیگر این کتاب، توسعه نرم افزار آنلاین برای یادگیری و محاسبات مختلف مربوط به الیاف کامپوزیت توسط پروفسور باربرو می باشد. این وبسایت و مطالب آن، منطبق بر فصول همین کتاب می باشد. پس به راحتی می توانید با پیشرفت مطالعه این کتاب، از این وبسایت برای تکمیل فرایند یادگیری هرچه بهتر خود استفاده کنید. برای استفاده از این نرم افزار که آدرس آن در ادامه ذکر شده باید ابتدا با یک ایمیل ثبت نام کنید تا دسترسی نمایشی 30 روزه به شما داده شود. در صورتی که به ایمیل آکادمیک یا دانشگاهی دسترسی دارید، می توانید درخواست اکانت آکادمیک خود را به ایمیل شخصی پروفسور باربرو فرستاده تا اکانت شما به صورت رایگان، به فرم آکادمیک یا دانشگاهی تغییر کند و بتوانید از تمامی امکانات این نرم افزار یا وبسایت استفاده کنید. البته این ایمیل آکادمیک باید ایمیل اصلی و متعلق به خود شما باشد تا لینک فعال سازی اکانت به شما فرستاده شود.  نکته قابل توجه این است که این وبسایت هم به صورت فارسی و هم به صورت انگلیسی خدمات خود را ارائه می کند. در تصاویری که در زیر آمده محیط هایی از این وبسایت مشاهده می کنید. 

لینک وبسایت آموزشی طراحی الیاف کامپوزیت (زبان انگلیسی) 

http://en.cadec-online.com/

لینک وبسایت آموزشی طراحی الیاف کامپوزیت (زبان فارسی) 

http://fa.cadec-online.com/default.aspx

پر کردن اطلاعات ثبت نامی در سایت 

کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت

محیط و محتویات وبسایت آموزشی به زبان فارسی 

کتاب های تئوری الیاف کامپوزیت

در ادامه آموزش این نرم افزار تحت وب از ابتدا و مرحله ساخت اکانت در 5 ویدیو جداگانه ارائه شده است که به ترتیب این ویدیو ها را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید.


Introduction to cadec-online.com 2 – how to register a new account.mp4 – 23679549
Introduction to cadec-onlinecom 3fibermatrixlamina.mp4 – 76460121
Introduction to cadec-online.com 4 – Laminate Stiffness.mp4 – 64917904
Introduction to cadec-online.com 5 – Laminate Strength.mp4 – 52378238

امیر جباری

دانشجوی دکتری مهندسی سازه دانشگاه ارومیه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه دانشگاه تربیت مدرس تهران محاسب سازه های صنعتی و خاص - علاقه مند به وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی

View all posts by امیر جباری →

دیدگاهتان را بنویسید