دانلود نرم افزار Arcgis Desktop 10.8

آغاز به کار بخش سیستم اطلاعات جغرافیایی

سیستم های اطلاعات جغرافیایی شاید هیجان انگیزترین بخش کار هر کاربر حرفه ای باشد که به نوعی با نقشه ها سرو کار دارد. امروزه آشنایی با این نوع از سیستم ها علاوه بر این که باعث ایجاد زمینه های شغلی فراوانی میشود، یک حرفه و تخصص به حساب آمده و برای متخصصین علوم زمین یک باید به شمار میرود. درست است که نقشه ها در میزان درک ما از location انقلاب ایجاد کردند اما تحلیل نقشه دیگر بر روی کاغذ امکان پذیر نیست و ابزار تحلیل، یادگیری خوب و کارآمد سیستم هاییست که با داده های مکانی سر و کار دارند. بعد از چندین سال ارتباط مستقیم با این سیستم ها و اجرای پروژه های فراوان با این نوع از سیستم ها بر آن شدیم تجربیات، اخبار، سیستم های جدید، تاریخچه و ابزارهای این نوع از سیستم ها را در بخشی جداگانه از سایت تخصصی بانک اطلاعات تخصصی مهندسی، ارائه نماییم. مطالب تخصصی، دانلود نرم افزارها، توضیحات افزونه ها، و هر آنچه که برای حرفه ای شدن به عنوان یک کاربر سیستم اطلاعات جغرافیایی مورد نیاز است در همین بخش ارائه خواهد شد.

بدیهیست طریق یادگیری از به اشتراک گذاری عبور می کند، بزرگترین عالمان با آموزش و اشتراک آرا و نظرات به افرادی تبدیل شدند که نظرات و یافته هایشان تا نسل ها بعد باقی ماند و مرور شد. یکی از پایه گذاران اصلی سیستم اطلاعات جغرافیایی که به حق نام پدر جی آی اس برازنده اوست، دکتر راجر تاملینسون میگوید:

کشفیات و توسعه های بزرگ همواره ناشی از همکاری مغزهای بسیار است، من ممکن است باعث ایجاد یک پایه برای جی آی اس شده باشم اما وقتی به روند توسعه این علم نگاه می کنم میبینم که توسعه این علم تنها به خاطر من نبوده و بقیه افراد نقشه به سزایی داشته اند.

مطالب بخش سیستم اطلاعات جغرافیایی و نرم افزارها و مطالب مربوط به مهندسی آب توسط اینجانب آناهیتا جباری، تهیه خواهد شد و به همراه سایر مطالب مهندسی این وب سایت تخصصی در دسترس شما عزیزان قرار خواهد گرفت. ارائه دیدگاه و به اشتراک گذاری نظرات باعث تعامل بیشتر و پیشرفت در یادگیری خواهد شد. از دیدگاه های شما دوستان و نظرات و پیشنهاداتتان استقبال می کنیم.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

آناهیتا جباری

استادیار و عضو هیئت علمی بخش خاک و آب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی فارغ التحصیل دکترای مهندسی آبیاری و زهکشی دانشگاه ارومیه

View all posts by آناهیتا جباری →

دیدگاهتان را بنویسید