دانلود نرم افزارهای SOFISTIK

دانلود نرم افزار SOFiSTiK.2020.SP.2020-4.Build.850 تحلیل و طراحی سازه

نرم افزار SOFiSTiK که به آن SOFiSTiK FEM نیز گفته می شود یکی از نرم افزارهای شرکت SOFISTIK می باشد که هدف اصلی آن تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی با روش اجزامحدود می باشد. در این پست معرفی کاملی خواهیم داشت به این نرم افزار و همچنین آخرین نسخه این نرم افزار برای دانلود قرار داده شده است. در ادامه پست با ما باشید. برای دانلود همه نرم افزارهای شرکت SOFISTIK از این لینک استفاده کنید.

دانلود نرم افزار SOFISTIK FEM

معرفی نرم افزارهای شرکت SOFISTIK

شرکت SOFISTIK یک شرکت اروپایی است که بیشتر وقت و نیروی خود را برای تجزیه و تحلیل ، طراحی و ارائه نقشه های دیتایل در پروژه های ساختمانی و زیربنایی در سراسر جهان صرف نموده است. نرم افزارهای ارائه شده توسط این شرکت همگی مبتنی بر نرم افزارهای Auto Cad و Revit می باشند تا بیشترین کارایی خود را در طراحی و تهیه نقشه های سازه ای داشته باشند. به همین دلیل باید برای استفاده از نرم افزارهای این شرکت، نرم افزارهای AutoCad و Revit نیز بر روی سیستم شما نصب باشد. نرم افزارهای اصلی شرکت SOFISTIK را می توان به صورت فهرست زیر نام برد:

1- نرم افزار SOFiSTiK تحلیل و طراحی به صورت اجزا محدود

2- نرم افزار SOFiSTiK SOFiCAD که به صورت افزونه به نرم افزار AutoCad اضافه می شود و قابلیت های فراوانی مانند تهیه نقشه های آرماتوربندی، تهیه جزییات سازه های فلزی و … به آن اضافه می کند.

3- نرم افزار SOFiSTiK Bridge Modeler که به صورت یک نرم افزار پیوسته با Revit برای مدل سازی و تحلیل و طراحی سازه ای پل ها استفاده می شود.

4- نرم افزار Reinforcement Generation که به صورت یک افزونه به نرم افزار Revit اضافه می شود تا در اعضای سازه ای مطابق با نیاز طراحی آنها که در مدل تحلیلی محاسبه شده است، طبق آیین نامه مقدار آرماتور را محاسبه و به عضو اعمال کند.

5- نرم افزار Reinforcement Detailing که به صورت یک افزونه Revit بر روی آن نصب می شود، قابلیت تبدیل نقشه های دوبعدی به نقشه های سه بعدی و با اضافه نمودن جزییات آرماتوربندی را دارد. در این نرم افزار قابلیت های زیادی به نرم افزار Revit اضافه می شود تا تهیه نقشه دیتایل آرماتوربندی را بسیار راحت سازد.

6- نرم افزار SOFiSTiK Analysis + Design که یک بسته الحاقی بر روی نرم افزار Revit نصب می شود، امکان تحلیل و طراحی مدل ساخته شده در این نرم افزار را به کاربر می دهد.

در این وبسایت هر 6 نرم افزار با آخرین ورژن خود برای دانلود شما عزیزان قرار داده شده است.

نرم افزار SOFiSTiK FEM

SOFiSTiK یک بسته نرم افزاری اجزا محدود است که به طور خاص برای تجزیه و تحلیل سازه های مهندسی عمران تهیه شده است.  تجزیه و تحلیل سازه ای و طراحی ساختمان ها به نرم افزار قدرتمند و متنوع نیاز دارد. طراحی لرزه ای برای مدل های اجزامحدود سه بعدی ، طراحی دال قابل اعتماد با چک های برش پانچ و طراحی اعضا برای ستون ها و پایه ها ، اینها برخی از ویژگی های اصلی بسته نرم افزاری FEM-SOFiSTiK هستند.

SOFiSTiK یک بسته نرم افزاری جهانی است که از روش تجزیه و تحلیل عناصر محدود (FEM) برای محاسبه و طراحی سازه های ساختمان ، حل مسائل ژئوتکنیکی با هر مقدار پیچیدگی و تجزیه و تحلیل سازه های مورد استفاده در صنعت گاز و هیدرودینامیک، استفاده می کند.

زمینه های کاربرد این نرم افزار: سازه های ساختمانی. آنالیز ژئوتکنیکی؛ گاز و هیدرودینامیک.

قابلیت های طراحی و تجزیه و تحلیل : تجزیه و تحلیل استاتیک و دینامیک؛ مسائل غیر خطی؛ جریان خطی و آشفته گازها و مایعات. تجزیه و تحلیل سیستم های متغیر سینماتیک.

دانلود نرم افزار SOFISTIK FEM

منابع آموزشی برای شروع کار با نرم افزار SOFISTIK FEM

معمولا بهترین منابع آموزشی برای شروع یادگیری یک نرم افزار، راهنما و فیلم های آموزشی تهیه شده توسط شرکت سازنده نرم افزار می باشد. به همین دلیل در این وبسایت بیشترین توجه به ارائه منابع آموزشی اصیل و معتبر شده است. شرکت SOFISTIK برای محصولات خود، آموزش های متنوعی را تهیه کرده است. برای این نرم افزار وبسایتی آموزشی در نظر گرفته شده است که می توانید به راحتی به محتوای آموزشی کاملی در مدل سازی، طراحی و تحلیل سازه های مختلف با این نرم افزار دست پیدا کنید. آدرس پیج آموزشی را در لینک زیر می توانید مشاهده کنید:

پیج آموزش های نرم افزار  SOFISTIK FEM

همچنین نرم افزار مجموعه آموزش های کاملی در قالب فایل های پی دی اف دارد که در دو زبان انگلیسی و آلمانی تهیه شده است. مجموعه آموزش های این نرم افزار به زبان انگلیسی بیش از 38 فایل پی دی اف می باشد که می توانید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود مجموعه فایل های آموزشی و تئوری کامل آن در 38 پی دی اف به صورت یکجا

یکی دیگر از منابع آموزشی این نرم افزار استفاده از فیلم های آموزشی ارائه شده توسط شرکت سازنده آن می باشد. در ادامه فیلم های آموزشی این نرم افزار را که نحوه استفاده از آن را از پایه مقدماتی آموزش داده شده است را مشاهده می کنید:

ویدیو شماره 0 – معرفی نرم افزار و مقدمات

ویدیو شماره 2 – تعریف مصالح سازه ای و مقاطع مورد نظر

 ویدیو شماره 3- وارد نمودن مدل گرافیکی سازه و تعریف بارها

ویدیو شماره 4 – معرفی ترکیب بارها به نرم افزار

 ویدیو شماره 6- طراحی و تحلیل المان های خطی و صفحه ای

ویدیو شماره 7- دریافت خروجی ها از نرم افزار و مستندسازی

ویدیو شماره 8 – نحوه استفاده از راهنماهای بیشتر در نرم افزار

راهنمای نصب

1. ابتدا نرم افزار را دانلود و از حالت فشرده خارج نمایید.
2. با اجرای فایل‌های نصب، نرم افزار نصب کنید.
3. از پوشه Crack فایل wibucm64.dll را کپی کرده و در مسیر C:\Windows\System32 قرار دهید.
4. نرم افزار کاملاً فعال شده و بدون هیچ محدودیتی قابل استفاده می‌باشد.

نکات:
– این نرم افزار کاملاً تست شده است.
– این نسخه از نرم افزار قابلیت کار با Revit 2020 را دارد.
– این نرم افزار فقط بر روی سیستم‌های 64 بیتی نصب و اجرا می‌شود.
– تمامی فایل‌ها تا حد ممکن فشرده شده و قابلیت تعمیر توسط WinRAR را دارا می‌باشند.

لینک های دانلود نرم افزار SOFISTIK FEM

در آخرین قسمت از این پست لینک های دانلود آخرین نسخه موجود از این نرم افزار یعنی نسخه sofistik 2020 sp 2020-2 build 527 x64 قرار داده شده است. برای دانلود مستقیم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

امیر جباری

دانشجوی دکتری مهندسی سازه دانشگاه ارومیه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه دانشگاه تربیت مدرس تهران محاسب سازه های صنعتی و خاص - علاقه مند به وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی

View all posts by امیر جباری →

One thought on “دانلود نرم افزار SOFiSTiK.2020.SP.2020-4.Build.850 تحلیل و طراحی سازه

دیدگاهتان را بنویسید